درباره آگرام

برای همه ما پیش آمده در بحث‌هایی که شرکت می‌کنیم و گفت‌وگوهایی که به گوشمان می‌رسد – چه در سطح آشنایان و چه در سطوح علمی- احکام و نتیجه‌گیری‌هایی ارائه می‌شود که با پیش‌فرض‌ها و برداشت‌های ذهنی ما بسیار متفاوت است. از سوی دیگر در مسیر زندگی، بارها و بارها در معرض انتخاب‌هایی قرار می‌گیریم که اطلاعات کافی برای انتخاب میان گزینه‌های موجود در دسترس ما نیست و مجبور می‌شویم با ریسک بالا به تصمیم‌گیری بپردازیم.

در این حالات رجوع به دیگران و شنیدن آرا و نظراتشان می‌تواند تا حد زیادی قضاوت ما را نسبت به شرایطی که در آن قرار داریم تغییر دهد. این مساله بسیار در فرهنگ ایرانی و آیین‌های دینی تصریح شده است و مراجعه به دیگران و مشورت‌کردن و نظرسنجی از ایشان به عنوان ارزشی اخلاقی و والا مطرح می‌شود.

در همین راستا، ما جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف فعالیت خود را جهت طراحی و پیاده‌سازی محصولی جهت آگاهی از دیدگاه‌های مردم از تابستان سال 1397 آغاز کرده‌ایم و محصول آگرام را با استفاده از توانمندی‌های مختصصین حوزه مهندسی کامپیوتر و علم آمار در مرکز رشد فناوری‌های پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف توسعه دادیم.

آگرام بستریست در راستای آگاهی از دیدگاه‌های مردم و رسالت ما در آگرام ایجاد فرصت برابر برای نخبگان، پژوهشگران، علاقه‌مندان به شاخه‌های مختلف علوم و به صورت کلی همه مردم در راستای آگاهی از نگرش‌ها و آرای جامعه هدف خود با دقت، سهولت و سرعت بالا است. در این مسیر مناسب‌ترین مجرا را جهت پیشبرد رسالت خود، ظرفیت‌های صنعت IT و بستر اینترنت یافتیم. آگرام می‌کوشد تا با استفاده از جریان پرشتاب فناوری اطلاعات و امکاناتی که از طریق اینترنت برای ارتباطات جمعی سریع و شفاف فراهم می‌کند بستری را جهت دسترسی همگان به آرا یکدیگر فراهم کند.

آگرام افزایش روایی و اعتبار نظرات ارائه‌شده را یکی از وظایف خود می‌داند و در این راه از تخصص نخبگان ایرانی در زمینه علوم آماری و هوش‌مصنوعی بهره می‌برد. ما در آگرام معتقدیم که سوالات مناسب باید در زمان مناسب از جامعه هدف مناسب پرسیده شود و اعمال این محدودیت‌ها جز با دسته‌بندی و شناخت مخاطبین و جامعه هدف بدست نمی‌آید. آگرام به واسطه بهره‌مندی از الگوریتم‌های هوش‌مصنوعی در گذر زمان علاقمندی و توانمندی افراد را در زمینه‌های مختلف طبقه‌بندی می‌کند و سعی می‌کند تا شرایط مدنظر پژوهنده را در طرح سوال به‌کار بندد و نظرات از سوی افراد مرتبط با موضوع پژوهش پرسیده شود.

همچنین آگرام امکانات گسترده‌ای را جهت سنجش عمومیِ آرا در اختیار مخاطبین می‌گذارد. تجربه‌ کاربری راحت و سرعت بالای آگرام در کنار طراحی محصول محاسبه‌شده باعث می‌شود تا در سنجش آرای عمومیِ گسترده شاهد اختلال، شلوغی و غفلت از سوالات نباشیم و حتی‌الامکان بزرگترین جامعه ممکن به سوالات پاسخ دهند.

آگرام امیدوار است تا با کمک یک یک افراد جامعه و پژوهشگران حوزه‌های مختلف علوم و نیز بهره‌گیری از متخصصین و نخبگان کشور به اولین، پرمخاطب‌ترین و بادقت‌ترین بستر پژوهش و افکارسنجی ایران و منطقه بدل گردد.

در صفحات اجتماعی آگرام عضو شوید: